Instagram Alışveriş Özelliği Nasıl Açılır ve Onaylatılır? 

Instagram alışveriş özelliği resim başına en fazla yirmi ürün etiketlemenizi ve takipçilerinize bu ürünleri çevrimiçi mağazanızdan satın almaları için basit bir dokunuşla izin vermenizi sağlar. Etiketli ürün tüm bilgilere ve fiyatlara sahiptir. Instagram’da alışveriş yapmayı, işletmeler mağazaları için mükemmel bir çözüm haline getirir. 

Instagram alışveriş özelliği, markaların ve mağazaların ürünlerini gönderilerinde etiketlemelerini sağlayan bir Instagram aracıdır. Bir ürünü etiketlemek, diğer kişileri etiketlemek kadar kolaydır. 

Bu özellik etkinleştirildiğinde, müşteriniz hem Instagram hesabınızda hem de işletme profilinizdeki Mağaza düğmesinden fiyatlandırma ve ürün ayrıntılarına erişebilir. Dahası, müşterilerinize tek bir dokunuşla Instagram’da sürükleyici bir mağaza sunarak, popüler mağazalarda görüntülemelerine ve hatta satın almalarına ilham vermenin harika bir yolu. 

Instagram Alışveriş Özelliği Nasıl Açılır? 

Başlamadan önce: 

Fark ettiğiniz gibi, Instagram fotoğraflarındaki ürünleri yalnızca uygun mağazalardan geliyorsa ve gerçek bir e-ticaret işiyle ilgiliyse etiketleme işlemine onay veriyor. Bunu yapmak, Instagram yayınlarına manuel olarak bağlantı ekleme yeteneğini sınırlar. 

Bu kuralın en büyük nedeninin Instagram tarafından platformu son derece güvenilir hale getirme ve alışveriş yapanların etiketli ürünleri görüp sonunda onları ilgili satıcılardan satın aldıklarından emin olma çabaları olduğunu düşünebiliriz. 

Dolayısıyla, tüm gereksinimleri yerine getirirseniz, aşağıdaki adımları izleyerek Instagram alışveriş özelliği etkinleştirebilirsiniz: 

Exit mobile version